Mobirise

TR-terapia

TR-terapia patrí medzi najvyspelejšie technológie v odbore fyzioterapia. Jedná sa o cielenú rádiofrekvenčnú terapiu, ktorá priamo distribuuje do tkaniva vysokofrekvenčné elektromagnetické vlnenie. Funguje na princípe dvoch elektród postavených proti sebe, medzi ktorými je ovplyvňovaná časť tela pacienta. Následkom rozvibrovania sa buniek tkanív dochádza k lokálnemu zvýšeniu teploty, zrýchleniu metabolizmu, vyššiemu prínosu kyslíka do tkanív a aj odvodu škodlivých látok z tkanív. 


TR-terapia prináša novú koncepciu, ktorá umožňuje efektívnu kombináciu jedinečných schopností terapeuta s fyzikálnymi metódami.


Masážna technika TR-terapie


V kombinácii s masážnymi technikami zvyšuje terapeutický účinok zvýšením prietoku krvi, ktorá do liečeného tkaniva prináša väčšie množstvo živín, kyslíku a obranných látok. Táto kombinácia, ktorá sa používa u reflexívne spôsobenej svalovej hypertónie, vedie k rýchlejšiemu a ľahšiemu odstráneniu ťažkostí.


Technika pasívneho pohybu TR-terapie

Pomáha zmierňovať spúšťové body a svalový hypertonus, ktorý bráni znovunadobudnutiu plného kĺbového pohybu. Použitím selektívnej rádiofrekvenčnej terapie v kombinácii s pasívnym pretiahnutí skrátených štruktúr vedie napríklad k úľave a okamžitému rozšíreniu rozsahu pohybu v danom úseku.


Technika svalovej aktivácie TR-terapie


Kombinácia s izometrickou alebo izotonickou svalovou kontrakciou koncentruje hypertermiu do skrátených svalov. Dodávaná rádiofrekvenčná energia tieto vlákna uvoľňuje a vedie k ich opätovnému začleneniu do svalovej súhry.


Účinok liečby sa prostredníctvom tohto súčasného pôsobenia výrazne zlepšuje a terapia prináša okamžité a dlhodobé výsledky. Táto terapia je určená najmä pre tých, ktorí sa potrebujú čo najrýchlejšie vrátiť späť k svojmu plnohodnotnému životu.


V rámci aplikácie TR-Terapie využívame prístroj BTL-6000 TR-Therapy (Targeted Radiofrequency Therapy - Selektivná rádiofrekvenčná terapia). Optimálna doba aplikácie TR-Terapie je v rozmedzí 30 až 45 minút.